Etap okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbył się 11 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie. Swoją wiedzę o żywieniu i żywności sprawdzało 59 uczniów z 29 szkół województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały Kamila Jońca i Klaudia Sójka z klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych. Kamila zajęła 5 miejsce, natomiast Klaudia uplasowała się na 15 miejscu. Gratulujemy!

Kamila Jońca zakwalifikowała się do kolejnego etapu olimpiady! Etap centralny odbędzie się 29-30 marca 2019r. w Szczecinie! Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wśród zaproszonych gości pojawił się nasz absolwent Mateusz Gemba - laureat olimpiady z 2013r. Obecnie Mateusz jest doktorantem na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i konsumpcji w Katedrze Technologii Gastronomicznej i Higieny Żywności w Zakładzie Higieny i Zarządzania Jakością Żywności SGGW w Warszawie.

Głównym sponsorem olimpiady była firma  Goodvalley z Przechlewa, która zafundowała nagrody dla pierwszych 6 miejsc oraz przekazała wędliny na śniadanie dla uczestników. Dzięki uprzejmości Burmistrza Człuchowa uczestnicy z opiekunami mogli zwiedzić człuchowski zamek oraz otrzymali upominki promocyjne miasta.