Dzisiejsze zakończenie to  podwójna uroczystość - zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów ZSA. Pożegnanie absolwentów zostało przełożone ze względu na trwający strajk nauczycieli w kwietniu.

Na zdjęciu Klaudia Sójka najlepsza absolwentka ZSA!

 

Fragment przemówienia Pani dyrektor Sylwii Rekowskiej:"

 "Szanowni Absolwenci! W kwietniu z tego miejsca życzyłabym Wam  powodzenia na egzaminie maturalnym i zawodowym, ale dzisiaj matura już za Wami, a większość z Was egzamin potwierdzający kwalifikacje w

Dziękuje, że przyszliście tak licznie na zakończenie, pomimo, że część osób już podjęła pracę i wyjechała. Chcieliśmy pożegnać się z Wami jednak uroczyście i podziękować Wam za wspólną pracę przez 4 lata.

Braliście udział w kilku projektach unijnych, dzięki którym lepiej przygotowaliście się do egzaminu maturalnego, rozwijaliście swoje pasje i zainteresowania w kole teatralnym czy muzycznym, zdobyliście dodatkowe umiejętności zawodowe na kursach gastronomicznych, wyjeżdżaliście do pracodawców w ramach wizyt studyjnych, na targi, giełdę papierów wartościowych, do narodowego banku polskiego , gospodarstw agroturystycznych i wielu innych, rozwijaliście także sprawność fizyczną na dodatkowych zajęciach z siatkówki i koszykówki.

Nie mogłabym sobie wyobrazić lepszej oprawy różnych imprez zarówno od strony muzycznej jak i od kuchni! Zespół muzyczny uświetniał niemal każdą uroczystość i reprezentował nas na wielu uroczystościach również poza murami szkoły. Nie ma w  Człuchowie  chyba osoby, która nie podziwiałaby sztuki kulinarnej  naszych uczniów zarówno pod względem walorów smakowych jak i estetycznych.

Gratuluję z tego miejsca zwycięzcom  i uczestnikom konkursów i olimpiad.  Najchętniej uczestniczyliście  w olimpiadach i konkursach zawodowych związanych z waszym kierunkiem kształcenia. Jesteśmy z Was bardzo dumni i świadczy to o tym, że słusznie wybraliście technikum.

Szczególne gratulacje należą się Klaudii Sójka za wysokie wyniki – za najwyższą średnią za cztery lata!!!! Klaudia łączy naukę z pasją – jest mistrzynią Polski w biegach górskich. Niewiele zabrakło do udziału w finale Olimpiady Wiedzy o Żywieniu! Klaudia jest przykładem jak połączyć naukę z pasją! 

Gratulacje należą się również dla Kamili Jońca z TŻ! Została LAUREATKĄ Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności! 

Mamy wielu stypendystów, a wśród nich są również absolwenci, którzy wyróżnili się osiągnięciami edukacyjnym:

  1. w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” stypendium za osiągnięcia edukacyjne z przedmiotów zawodowych otrzymało 3 uczniów;
  2. Stypendium prezesa rady ministrów za osiągnięcia edukacyjne otrzymuje 6 uczniów w tym absolwentki;
  3. oraz 12 stypendystów z powiatowego funduszu stypendialnego powiatu człuchowskiego za osiągnięcia sportowe i edukacyjne

Rangę naszej szkoły podkreśla zdobyte po raz piąty wyróżnienie w rankingu PERSPEKTYW TECHNIKA 2019! Otrzymaliśmy złotą tarczę dla TI 40 miejsce w kraju i 2 miejsce w Pomorskim Rankingu Techników. Brązowa tarczę i 24 miejsce w województwie otrzymało technikum żywienia i usług gastronomicznych. Od 5 lat nasza szkoła znajduje się w pierwszej 10 techników w województwie pomorski!! Jest to bardzo duże wyróżnienie!

Jesteście super sportowcami i możemy pochwalić się wieloma sukcesami, a wśród nich na uwagę zasługuje wyróżnienie naszej szkoły przez Pomorski Szkolny Związek Sportowy. Nasza szkoła w klasyfikacji ogólnej zajęła 10 miejsce na ok. 200 szkół ponadgimnazjalnych woj. pomorskiego.

Gratuluję z tego miejsca nauczycielom – opiekunom kierującym Waszym rozwojem i rodzicom, którzy wspierali Wasze uzdolnienia, które pozwoliły na tak wysokie osiągnięcia.

Szczególne słowa uznania kieruję do rodziców, ponieważ byliście dla nas dobrymi partnerami we wspólnym kreowaniu mądrego i odpowiedzialnego pokolenia młodych Polaków. Wasza cierpliwość i wsparcie zasługują na uznanie.

Dziękuję Radzie Rodziców z przewodniczącą na czele Panią Gabrielą Wrona, dzięki  której uzyskaliśmy wsparcie w podejmowanych akcjach charytatywnych, w zakupie nagród, za okazaną pomoc w trudnych sytuacjach uczniów oraz w zakupie siedzisk na hol obok sklepiku, za pomysły i wspólny rozwój szkoły.

Dziękuje pracodawcom i przedstawicielom firm za wspieranie szkolnictwa zawodowego, za pomoc w organizacji szkolnych praktyk zawodowych, za realizację staży uczniowskich w ramach projektu unijnego, za wizyty studyjne i zajęcia na terenie zakładów pracy. Dziękujemy za chęć współpracy i mam nadzieję na dalszy rozwój i wsparcie  w procesie kształcenia praktycznego młodzieży.

Dziękuje również nauczycielom za odwagę i nierzadko determinację,  otwartość, cierpliwość i poświęcenie. Dziękuję za Wasze zaangażowanie w pracę, w opiekę nad kołami muzycznym, teatralnym, fotograficznym, za pracę z samorządem uczniowskim i agrowęzła, za wszelką pomoc i działania często wykraczające poza obowiązki nauczyciela.

Dziękuję także Pani Joannie Włódzik za rozwój doradztwa zawodowego w naszej szkole jak i w powiecie.  Władzom oświatowym dziękuję za wszelkiego rodzaju wsparcie.

Drodzy absolwenci! Dzisiaj jest dzień wyjątkowy dla nas nauczycieli. Kolejna grupa uczniów opuszcza mury naszej szkoły i bardzo się z tego cieszymy, ale jest nam żal, że odchodzi tak wiele talentów w tym większa część zespołu muzycznego i grupy teatralnej. Żegnamy Was ze łzą w oku.

Nie marnujcie swoich już odkrytych talentów. Rozwijajcie je z pasją, czerpiąc z tego faktu wiele radości i satysfakcji. Wasza droga dzisiaj się dopiero rozpoczyna. Życzę Wam, aby była ona długa pełna przygód, doświadczeń i bogata w zdobywanie wiedzy. Szerokiej i długiej drogi kochani!!!"

Na uroczystości absolwenci przekazali sztandar młodszym kolegom, potem nastąpiło wręczenie świadectw absolwentom i wyróżnień za osiągnięcia edukacyjne, za sukcesy i udział w konkursach i olimpiadach oraz zawodach sportowych. Nie zabrakło także podziękowań za pracę na rzecz szkoły i jej promocję. Świadectwa otrzymali również uczniowie  klas I-III.

Na zakończenie Pani dyrektor życzyła wszystkim udanych, radosnych, słonecznych  bezpiecznych  wakacji!