Złota tarcza dla Technikum Informatycznego - 2 miejsce w województwie pomorskim i 44 w kraju.
Brązowa tarcza dla Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych - 24 miejsce w województwie
W rankingu PERSPEKTYWY nasza szkoła jest od 2011 roku, od czterech lat szczycimy się srebrną tarczą dla technikum informatycznego i geodezyjnego. W tym roku otrzymaliśmy najwyższą nagroda za naszą pracę – złotą tarczę.
Złota tarcza to efekt ciężkiej pracy nauczycieli i ambitnych uczniów, którzy przez 4 lata pracowali na tak wysokie wyniki edukacyjne, które potwierdzone są wynikami egzaminów zewnętrznych. Zdawalność matury w technikum informatycznym na poziomie 100%, egzaminy zawodowe potwierdzające kwalifikacje w zawodzie z 3 kwalifikacji – z części praktycznej 100% i z części pisemnej 98%.
Jest to również sukces organu prowadzącego czyli powiatu człuchowskiego. Dzięki dbałości o szkołę, dysponujemy nowoczesnym wyposażeniem sal lekcyjnych i pracowni do nauki zawodu. Od kilku lat realizujemy projekty dofinansowane ze środków unijnych w zakresie kształcenia ogólnego i kształcenia zawodowego. Dzięki nim uczniowie podnieśli swoje kompetencje z przedmiotów ogólnokształcących, zdobyli dodatkowe umiejętności na kursach zawodowych, a szkoła pozyskała dwie pracownie komputerowe, pracownię językową oraz otrzymaliśmy doposażenie do pozostałych sal.
Ranking Perspektywy 2018
Technikum Geodezyjne w Zespole Szkół Agrobiznesu
zajęło 6 lokatę wśród techników województwa pomorskiego i 150 w kraju.
Ranking PERSPEKTYW uwzględnia wyniki egzaminu maturalnego z j. polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo, które były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej w technikach oraz wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych. Na cały wynik składają się:
- matura z przedmiotów obowiązkowych – 20%
- matura z przedmiotów dodatkowych – 30%
- egzamin zawodowy – 30%
- sukcesy w olimpiadach – 20%
W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.