Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Raperzy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Debrznie serdecznie zapraszają młodzież z ZSA na swój występ, który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Debrznie w sobotę dnia 21.10.2017 r. o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Dnia 12 października 2017 r. uczniowie klas II TŻ, III TŻ i IV TI zwiedzili najnowocześniejszą bibliotekę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina na seans filmowy.

 

"

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny”

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej całemu gronu pedagogicznemu
Zespołu Szkół Agrobiznesu w Człuchowie składamy

najserdeczniejsze życzenia:

Wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu, oraz tego,
aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego
uznania.

~ Samorząd Uczniowski

 

W  dniu 9 października uczniowie z klas drugich, trzecich i czwartych kształcących się w zawodzie  technik ekonomista wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do  Warszawy  na Giełdę Papierów Wartościowych.

Celem wyjazdu było zapoznanie z działalnością Giełdy Papierów Wartościowych oraz uczestnictwo w zajęciach warsztatowych dotyczących funkcjonowania giełdy. Wizyta na giełdzie rozpoczęła się od spotkania z pracownikiem giełdy , który przybliżył młodzieży historię powstania oraz architekturę nowego budynku giełdy, a także symbolikę zwierząt  – byka i niedźwiedzia , które są kojarzone z giełdą. Spotkanie miało charakter dyskusji, uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania stawiane przez pracownika.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję obejrzeć jak przebiegają notowania spółek, dowiedzieć się dlaczego notowania nie odbywają się bezpośrednio na parkiecie tylko drogą elektroniczną. Punktem kulminacyjnym pobytu na GPW były warsztaty, w czasie których uczniowie uczestniczący w projekcie, obejrzeli film dotyczący zasad inwestowania na giełdzie. Po projekcji filmu młodzież udzielała odpowiedzi na pytania typu:  

Czym jest inwestycja, czym jest hossa i bessa i co je symbolizuje, jakie warunki trzeba spełnić żeby zostać inwestorem giełdowym, jakie są cechy charakterystyczne akcji i obligacji, czym jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego?  

Wyjazd stworzył możliwość  do:

  • zapoznania uczniów z rzeczywistymi warunkami panującymi na  giełdzie,
  • umożliwienia uczniom praktycznego poznania organizacji pracy,
  • zapoznania uczniów z najnowocześniejszą ofertą technologiczną danej branży oraz poznanie aktualnych trendów dominujących w poszczególnych sektorach gospodarki.

Dzięki wizycie na GPW oraz warsztatom prowadzonym przez pracownika giełdy, uczniowie zdobyli wiedzę na temat funkcjonowania warszawskiej giełdy, zapoznali się z instrumentami finansowymi,  a także uświadomili sobie, że inwestowanie na giełdzie wiąże się zarówno z zyskiem, jak i ryzykiem.

Wyjazd możliwy był dzięki udziałowi szkoły  w projekcie „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” realizowanego w ramach RPO WP na lata 2014–2020.

   
© SRekowska Zespół Szkół Agrobiznesu ul. Parkowa 2, 77-300 Człuchów