Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Szkolny zespół  powstał 1 listopada 2011r. Został założony z inicjatywy Pawła Knapińskiego (obecnie uczeń 3 kl. technikum informatycznego) oraz Łukasza Karwasza (obecnie uczeń 3 klasy technikum żywienia). Zespół grywa na szkolnych uroczystościach oraz apelach, lecz nie tylko. Gościnie grali wraz z zespołem „Crazy” w Człuchowskim MDK-u, w Gimnazjum na dzień dziecka, w Niemczech w ramach wymiany uczniów, także reprezentując szkołę  w Przechlewskim gimnazjum. Zespół najchętniej sięga do polskich klasyków, ale także do zagranicznej muzyki gatunku „rock”. Od października 2013 roku zespół nazywał się „600 z Ha”. Nazwa ta odnosi się do jednego z kierunków szkoły.  W obecny skład zespołu wchodzi:

 

   

Paweł Knapiński – lider zespołu, gitarzysta solowy i perkusista. Uczeń klasy 3 Technikum Informatycznego. Jest samoukiem,  był liderem zespołu „Knapy” w MDK-u w Debrznie. Był członkiem metalowego  zespołu „The Basement”. Sam Jimmy Hendrix mówił o nim: „Nie znam gościa”. Jego umiejętności zawstydziły już nie jednego gitarzystę z podstawówki czy gimnazjum. Codziennością dla niego jest dawanie autografów czy unikanie fleszy apartów.

    

Dawid Markiewicz – klawiszowiec oraz wokalista zespołu. Uczeń klasy 3 Technikum Informatycznego.  Jest samoukiem.  Jego stalowe palce są słynne nie tylko w naszej szkole tudzież parafi św. Jakuba, ale również w innych parafiach. Dawid nie tylko grywa w różnych zespołach jego działalność haczy również o oprawę muzyczną ślubów, bierzmowań, pogrzebów, mszy świętych. Jednym słowem jest on NIEZASTĄPIONYM organistą w każdej  „sytuacji”.

    

Łukasz Karwasz –  współzałożyciel zespołu, gitarzysta rytmiczny, solowy  oraz wokalista zespołu. Uczeń klasy 3 Technikum Żywienia. Jest samoukiem i dobrym kucharzem. Marzy o tym aby zostać zawodowym gitarzystą przed nim bardzo długa droga, lecz czy podoła temu wyzwaniu?

    

Jakub Budek – basista zespołu. Uczeń klasy 3 Technikum Informatycznego. Jest samoukiem. Odkąd Maciej odszedł z zespołu mówi się że jest najprzystojniejszym członkiem zespołu (jak widać na zdjęciach). Sam Jakub jest bardzo skromny i wiecznie głodny. Posiada najdłuższy i najtwardszy gryf w zespole.

   

Marta Chmielarska – wokalistka zespołu. Uczennica klasy 2 Technikum Informatycznego. Dołączyła do zespołu  w styczniu 2013 roku. Jej zakres wokalny obejmuje aż 16 oktaw. Gdy wyciąga górne Cis szyby w promieniu 150km pękają.

     
   

 

Marlena Balina – wokalistka zespołu. Uczennica 1 klasy Technikum Ekonomicznego. Dołączyła do zespołu w 2014 roku. Ukończyła szkołę muzyczną. Uczyła się tam gry na skrzypcach i pianinie. Po ukończeniu szkoły zaczęła się uczyć gry na gitarze.

Po roku działalności zespołu,  udało się namówić dyrekcję szkoły na zakup nowej perkusji. Wydarzenie to zmotywowało ich do działań, przez co odnoszą coraz to większe sukcesy.  600 z Ha angażuje się w różne projekty, np. Lebioda Squad, gdzie staramy się tworzyć własne niekonwencjonalne kawałki m.in. „Fajter Armata”, „Rowerem”.  Z zespołu odszedł wspaniały człowiek, uzdolniony wirtuoz  gitary  i perkusji, który łapał G-moll na 4 progu.

 Maciej Iwański.  Istniał w zespole od samych początków, a zakończył działalność w lutym 2014 roku.

 

Zespół postanowił stworzyć młodszą od siebie grupę, która przejmie po nich „pałeczkę” i będzie kontynuowała ich następstwo. Niestety po upływie 2 miesięcy zespół się rozpadł.  Poszukiwania młodszych uzdolnionych uczniów trwają nadal.

Koncert zespołu "600zHa" podczas zakończenia szkoły.