W ramach kolejnej edycji akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” skierowanej do uczniów klas 7, 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, w naszej szkole odbyły się zajęcia dla trzecioklasistów. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Chcemy też pokazać z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

Bezpłatne zajęcia prowadzone są przez trenerów Krajowej Administracji Skarbowej, mające na celu podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń, jakie niesie hazard i związane z nim uzależnienie. Zajęcia z klasami 3TIp, 3TI, 3TEp/TGp oraz 3TE/TG  prowadziła Pani Monika Matczak  - młodszy kontroler skarbowy Urzędu Skarbowego w Człuchowie w dniach 24 i 25 stycznia 2022r.