Wrzesień to miesiąc, w którym uczniowie klasy 4 Technikum Architektury Krajobrazu odbywają czterotygodniowe praktyki zawodowe w Ogrodach Tematycznych Hortulus. Jest to zespół ogrodów pokazowych zlokalizowany w Dobrzycy, a zarazem patron kierunku. W czasie realizacji praktyk, uczniowie podzieleni na zespoły, pracują pod okiem doświadczonej kadry. Wykonują nie tylko prace związane z przesadzaniem roślin, ich pielęgnacją, ale także dbają o sprzęty ogrodowe, a nawet przygotowują przetwory na zimę. W wolnych chwilach uczniowie odwiedzają Bałtyk i sprawdzają czy sezon grzybowy jest w pełni 🍄
 
Święto DYNI! 😎 25 września 2022r. nasi praktykanci uczestniczyli w V Dyniowym Garden Party, które odbyły się w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.
Wśród atrakcji tego dnia można było wziąć udział w dyniowej gonitwie, dyniowych aranżacjach, zobaczyć dyniowe cudaki, uczestniczyć w wielkim dyniowym gotowaniu i w wielu innych atrakcjach i konkursach. Nasi uczniowi pomagali w przygotowaniach do tego dnia. Zobaczcie, jak sobie poradzili.