Starosta Powiatu Człuchowskiego Starosta Powiatu Człuchowskiego i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Powiatu Człuchowskiego informuje uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych, zamieszkujących  na terenie jednostek samorządowych Powiatu Człuchowskiego, które dokonały wpłaty na  Powiatowy Fundusz Stypendialny o możliwości  uzyskania stypendium.

 Warunki uzyskania stypendium:

 1. O stypendium naukowe mogą ubiegać się uczniowie począwszy od II klasy zzkoły  ponadpodstawowej, którzy osiągnęli  średnią ocen na świadectwie z poprzedniego roku co najmniej na poziomie 4.8, lub są finalistami olimpiady przedmiotowej,bądź posiadają udokumentowane inne osiągnięcia naukowe.

 2. O stypendium za szczególne osiągnięcia może aplikować każdy uczeń zamieszkujący na terenie Powiatu Człuchowskiego, uczący się w szkole której organem prowadzącym jest Powiat Człuchowski.   Pod pojęciem szczególnych osiągnięć należy rozumieć:

 A/ w sporcie :

- udokumentowane uzyskanie co najmniej trzeciego miejsca w finałach sportowych na szczeblu wojewódzkim, czy udział w zawodach na szczeblu krajowym, międzynarodowym w randze mistrzostw np.:Polski,Europy,Świata, czy Igrzysk Olimpijskich.

 B/ udokumentowane szczególne osiągnięcia w działalności społecznej na rzecz naszego regionu czy Polski. (Szczegółowy regulamin na stronie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

 3. Termin składania wniosków do 30 września bieżącego roku.

Zarząd Stowarzyszenia   

Wspierania Rozwoju Powiatu Człuchowskiego