Uczniowie z klasy I technikum informatycznego wzięli udział w Wojewódzkim Festiwalu Krótkich Filmów o Uzależnieniach zorganizowanym w ramach "Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych". Głównym organizatorem konkursu był Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Celem konkursu było propagowanie życia bez nałogów, promowanie wśród młodzieży zachowań i postaw asertywnych oraz zachęcanie do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Nasi uczniowie przygotowali film pt. "Xitriam - świat wyborów". Scenariusz: Dominika Karwat, Krzysztof Michalski, montaż: Mateusz Szumilas; pomysł: Monika Szreder - opiekun grupy.

Film został uznany za najlepszy w powiecie (zajął I miejsce) i tym samym przeszedł do etapu wojewódzkiego. Link do filmu

Gratulujemy!!!