Do Dyrektorów, Nauczycieli i Uczniów,

 

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski do udziału w 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach, organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

Interesujesz się historią, a postać króla Kazimierza Wielkiego, patrona naszego Uniwersytetu i czasy w których żył, nie są ci obce?

To może być właśnie twoja szansa - zgłoś się do udziału w naszym Konkursie!

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i składa się z 3 etapów: eliminacji szkolnych, eliminacji międzyszkolnych oraz finału, do którego zostaną zakwalifikowani uczestnicy z najlepszymi wynikami.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach już po raz ósmy. Na zwycięzców tegorocznej edycji jak zawsze czekają cenne nagrody - w tym indeks na jeden z kierunków z oferty edukacyjnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz nagrody rzeczowe i pieniężne.

Chcesz dołączyć do grona najlepszych? Przyłącz się do nas.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: http://www.ukw.edu.pl/jednostka/konkurs_kazimierz_wielki/zgloszenie_szkoly_do_konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 14 grudnia 2014 r.

Terminarz tegorocznej edycji wygląda następująco:

14 grudnia 2014 r. - ostatni dzień rejestracji internetowej

20 grudnia 2014 r. - ostatni dzień elektronicznego przesyłania arkuszy konkursowych

12 stycznia 2015 r. - etap SZKOLNY (I etap)

31 stycznia 2015 r. - ostatni dzień przesyłania protokołów po I etapie Konkursu

18 marca 2015 r. - etap OKRĘGOWY (II etap, międzyszkolny)

25 marca 2015 r. - podanie listy finalistów Konkursu

15 kwietnia 2015 r. - wielki FINAŁ konkursu

Komitet Organizacyjny Konkursu postanowił w bieżącej edycji zorganizować II etap (etap okręgowy) w czterech miastach (szczegóły w kolejnych wpisach) odpowiadających okręgom, tj. BYDGOSZCZY, WROCŁAWIU, BOCHNI i WARSZAWIE.

www.konkurs.ukw.edu.pl

 

Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród nauczycieli i uczniów państwa szkoły.

 

dziękuję

pozdrawiam,


--

Urszula Krzyżańska
Komitet Organizacyjny
Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy