Olimpiada Wiedzy Technicznej – zgłoszenia do 13.X.2015!!!
Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej – zgłoszenia przyjmuje p. S.Rekowska
Adresatem Olimpiady są uczniowie polskich szkół ponadgimnazjalnych interesujący się tematyka związaną z ogólnie pojętą techniką, zjawiskami fizycznymi i opisem matematycznym tych zjawisk umoŜliwiającym analizę działania urządzeń technicznych oraz ich projektowanie.
Zawody I stopnia organizują i przeprowadzają w szkołach, które zgłosiły swój udział w Komitetach Okręgowych, Komisje Szkolne OWT.
Podczas zawodów II i III stopnia uczestnicy Olimpiady startują w dwóch, dowolnie wcześniej wybranych grupach tematycznych:
• mechaniczno-budowlanej, obejmującej obszary kształcenia: budowlany oraz mechaniczny i górniczo hutniczy,
• elektryczno-elektronicznej, obejmującej obszar kształcenia elektryczno-elektroniczny.
Zawody Olimpiady Wiedzy Technicznej są trzystopniowe:
• zawody I stopnia (szkolne) 23 października 2015 roku (piątek),
• zawody II stopnia (okręgowe) 14 stycznia 2016 roku (czwartek),
• zawody III stopnia (centralne) 8 – 10 kwietnia 2016 roku (weekend).
Zawody I stopnia (szkolne)
* Zawody I stopnia polegają na rozwiązaniu zestawu testów i zadań z techniki, opracowanego przez Komitet Główny OWT.
* Zawody polegają na wskazaniu poprawnych odpowiedzi na 15 pytań testowych i na rozwiązaniu trzech zadań spośród sześciu. Przeznacza się na to łącznie 90 minut. Maksymalna punktacja: pytanie testowe – 1 punkt, zadanie – 5 punktów.
* Zawodnik sam określa w karcie odpowiedzi grupę tematyczną, w której chciałby startować po ewentualnym zakwalifikowaniu się do zawodów wyższego stopnia.
* W czasie rozwiązywania testów i zadań należy wyłączyć telefony komórkowe, nie wolno korzystać z podręczników, słowników i innych pomocy, w tym także elektronicznych oprócz kalkulatorów do obliczeń.
* W przypadku dużej liczby kandydatów w szkole Komisja Szkolna OWT może przeprowadzić eliminacje wstępne. Zasady i termin eliminacji Komisja określa samodzielnie.
* Podczas zawodów uczestnik otrzymuje zestaw testów i zadań oraz kartę odpowiedzi, którą należy wypełnić. Zadania rozwiązuje się na oddzielnej kartce papieru, którą uczestnik podpisuje i dołącza do karty odpowiedzi. Rozwiązania powinny zawierać wyczerpujące komentarze świadczące o wiedzy i toku rozumowania uczestnika zawodów. Prace zawierające tylko wynik – nawet poprawny – będą dyskwalifikowane.
* Karty odpowiedzi oraz rozwiązania opatrzone pieczęcią szkoły Komisje Szkolne przesyłają do właściwego Komitetu Okręgowego OWT. Treści testów nie należy dołączać do kart odpowiedzi. 4.3.8. Kwalifikacji uczestników do zawodów II stopnia dokonuje Komitet Okręgowy OWT. Ustala się, że uczestnik powinien uzyskać minimum 16 punktów